O nás

20 let na trhu, vlastní tým expertů, kreativní, flexibilní a individuální přístup ke klientům.

Profil společnosti


VIAVIS a.s. je nezávislá expertní poradenská společnost v oblasti informační, kybernetické a fyzické bezpečnosti. Na trhu působíme od roku 2000 a naše služby využívají stovky klientů, ať to jsou soukromé společnosti, subjekty veřejné či státní správy České republiky, ale i klienti Slovenska, Rakouska a Polska.

Kreativně a efektivně řešíme potřeby a problémy zákazníků, na které neexistují prefabrikovaná produktová řešení. Vztahy, které se svými klienty navazujeme, jsou trvalé a dlouhodobé. Díky stabilnímu týmu můžeme svým klientům zaručit nejvyšší míru profesionality a diskrétnosti a multioborového přístupu k jejich potřebám.

Náš tým je tvořen experty z oboru informační a kybernetické bezpečnosti, ICT, fyzické bezpečnosti, soudními znalci a držiteli mnoha renomovaných certifikátů. V rámci našich projektů se zabýváme i aplikovaným výzkumem a patentovými a průmyslovými vzory v USA i v ČR.

Aktivně se podílíme na vzdělávání dalších generací bezpečnostních expertů, naši konzultanti vyučují předměty se zaměřením na kybernetickou bezpečnost na Slezské univerzitě v Opavě a vysoké škole CEVRO institut v Praze. V oblasti výzkumu a vývoje spolupracujeme s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně.

Jsme aktivním členem Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky, ISACA, ASIS International, Hospodářské komory a sdružení KYBEZ.

Vedení společnosti


Vladimír Lazecký

Vladimír Lazecký

Generální ředitel, vladimir.lazecky@viavis.cz

Jsem spoluzakladatelem naší společnosti a jsem jejím ředitelem. Bezpečností se zabývám již přes 25 let a kromě samotného řízení firmy rád pracuji s našimi klienty, a to zejména při školeních a vzdělávacích akcích. Také se aktivně podílím na aplikovaném výzkumu a přednáším na konferencích.

Martin Dušek

Projektový ředitel, martin.dusek@viavis.cz

Jsem spoluzakladatelem naší společnosti. Mám na starosti oblast řízení realizací projektů. Odborně se specializuji na informační bezpečnost a jsem autorem metodik řízení rizik. Jsem soudním znalcem v oblasti informačních systémů, datových sítí a informační bezpečnosti.

Vojtěch Lazecký

Obchodní ředitel, vojtech.lazecky@viavis.cz

Pečuji o všechny naše klienty. Baví mě komunikace a řešení situací s lidmi, kteří se našimi klienty mohou stát. K mé práci nedílně patří cestování, takže mám možnost poznávat nové krásná místa. V oblasti bezpečnosti se profesně angažuji již přes čtyři roky.


Říkají o nás


Se společností VIAVIS dlouhodobě spolupracujeme v oblasti řízení kyber-security a dalších souvisejících služeb z této oblasti ICT. Jejich cenné rady i pomoc při řešení konkrétních událostí byly vždy velkým přínosem pro Magistrát města Brna, který svým rozsahem činností patří k největším úřadům (včetně jeho organizačních složek) statutárních měst v ČR. Vladimír Halm, Vedoucí IS - Magistrát BrnoReference se souhlasem klienta
Firemní hodnoty


Kreativita a flexibilita

Pro každého z našich klientů hledáme vždy to nejlepší řešení i když cesta nemusí být standardní a jednoduchá, proto všechny problémy řešíme flexibilně a kreativně na míru klientům.

Profesionalita a odbornost

Náš tým tvoří experti z různých oborů, kteří se navzájem doplňují a společně vytváří široké a komplexní portfolio služeb.

Etika a diskrétnost

Plně chápeme, že v oblasti bezpečnosti často dochází ke konfliktu zájmů a tedy důsledně dbáme na to, abychom dodržovali zásady etiky a diskrétnosti ke spokojenosti klientů.